Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska ma przyjemność poinformować, iż w dniach 10- 11.09.2022 r. w Polańczyku (Amfiteatr ul. Zdrojowa i okolice) organizuje wydarzenie plenerowe pn. „Carpathia EtnoWeekend” promujące turystykę kulturową i dziedzictwo dawnych mieszkańców Karpat, przede wszystkim Łemków, Bojków, Pogórzan i Dolinian.
Festiwalowi będzie towarzyszył szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, a wśród nich: degustacja produktów regionalnych, spotkania z twórcami i artystami, przegląd kultury karpackiej, koncerty zespołów muzycznych zorientowanych na krzewienie kultury i promowanie dziedzictwa kulturowego pogranicza polsko – słowackiego, warsztaty rękodzielnicze, pokazy ginących zawodów, gry i zabawy itp.
Zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu i zachęcamy do zaprezentowania swoich produktów w drugim dniu Festiwalu tj. 11.09.2022r. (niedziela) na jednym ze stoisk dostępnych podczas imprezy. Jeśli tworzycie Państwo wyjątkowe produkty lokalne, które eksponują uniwersalne karpackie wartości takie jak: autentyczność, wielokulturowość i/lub promują Państwo dawne zwyczaje, tradycje czy lokalne karpackie produkty to zapraszamy do współpracy.
Oferujemy bezpłatne, samodzielne stoisko (namiot wystawienniczy o pow. 6 m2 z niezbędnym wyposażeniem: stół, krzesła ew. dostęp do prądu) gdzie będziecie Państwo mogli zaprezentować wykonywane przez siebie produkty (rękodzieło, kowalstwo artystyczne, potrawy regionalne, rzeźba, malarstwo, ceramika, wyroby z drewna, wyroby pszczelarskie, itp.).
Istnieje również możliwość przekazania nam materiałów informacyjno-promocyjnych, które mogłyby być za naszym pośrednictwem rozdysponowywane podczas wydarzenia i stanowić promocję Państwa twórczości.
Chęć udziału w wydarzeniu w roli wystawcy należy potwierdzić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego dostępnego w pliku poniżej do dnia 26.08.2022 r. na adres: sekretariat@karpacki.pl.
więcej informacji na stronie: etno.visitcarpathia.com
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu pn. „„EtnoCarpathia” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020