Karpacki
img

Transgraniczny produkt turystyczny – Zaklęte w drewnie

Beneficjent: Województwo Podkarpackie

Partner krajowy: brak

Partner słowacki: Agencja Rozwoju Regionalnego

Okres realizacji: 01.01.2010r.- 31.08.2010r.

Zrealizowana wartość projektu: 35 994,21€ w tym dofinansowanie z EFRR 30 595,08€

Celem projektu było zintegrowanie stosunkowo rozproszonych działań społeczności lokalnych, organizacji pozarządowych oraz instytucji samorządu lokalnego, które mają na celu wypromowanie istniejących atrakcji turystycznych oraz stworzenie nowej oferty turystycznej pn. „Zaklęte w drewnie” połączonej z aktywizacją transgranicznej wymiany gospodarczej.

Projekt ten przyczynił się bezpośrednio do podniesienia wiedzy mieszkańców pogranicza oraz organizacji turystycznych w zakresie zasobów turystycznych regionu oraz możliwości efektywniejszego korzystania z nich. W tym celu, w ramach imprezy promocyjnej - I Międzynarodowego Festiwalu pn. „Zaklęte w drewnie”, która została organizowana w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku przeprowadzono warsztaty informujące o projekcie, kiermasz twórczości rzeźbiarskiej, warsztaty wokalne, prezentacje zawodów opierających się na przemyśle drzewnym, prezentację zasobów turystycznych. Jednym z narzędzi promocyjno – edukacyjnych zintegrowanej oferty turystycznej kierowanej do mieszkańców pogranicza było wydanie folderu promocyjnego opisującego szlaki architektury drewnianej wraz z ich atrakcjami. Organizacja konferencji przyczyniła się między innymi do przygotowania platformy współpracy biznesu i przemysłu drzewnego oraz do wypracowania modelu oferty turystycznej opartej na dziedzictwie kulturowym obszaru pogranicza.

Główne działania zrealizowane w ramach projektu:

  • Organizacja konferencji.
  • Wydanie folderu i wykonanie tablicy informacyjnej.
  • Organizacja I Festiwalu pn. „Zaklęte w drewnie“.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030