Karpacki
img

Szukanie wspólnych korzeni we wspólnej Europie

Beneficjent: Stowarzyszenie Przyjaciół Szkolnego Zespołu Ludowego Ziemi Przemyskiej „Trójczyce”

Partner krajowy: brak

Partner słowacki: Folklorystyczny Subor Chemlon Humenne

Okres realizacji: 01.12.2009 r. – 30.11.2010 r.

Zrealizowana wartość projektu: 31 962,42€ w tym dofinansowanie z EFRR 27 168,06€

Realizacja projektu miała na celu stworzenie podstaw dla większych wspólnych projektów transgranicznych oraz zachęcenie obywateli do angażowania się w programy współfinansowane przez Unię Europejską. Projekt służył wymianie tradycji kulturowych, a także nawiązaniu długofalowej, wieloletniej współpracy kulturalnej na terenie Powiatu Przemyskiego i Powiatu Humenne. Miało temu służyć zorganizowanie cyklicznych imprez w postaci koncertów i spotkań folklorystycznych. Poprzez realizację wspólnych przedsięwzięć kulturalnych nastąpiło poznanie życia codziennego swoich sąsiadów, które jest niezbędne do wzajemnego zrozumienia, budowania zaufania, znoszenia barier międzyludzkich co w konsekwencji przyczyniło się do stworzenia prawdziwie transgranicznego charakteru regionu.

Główne działania zrealizowane w ramach projektu:

  • Nauka tańców ludowych górali spiskich.
  • Nauka piosenek i tańców regionu przemyskiego i regionu Humenne na Słowacji.
  • Wspólne warsztaty taneczno – muzyczne Szkolnego Zespołu Ludowego Ziemi Przemyskiej TRÓJCZYCE i Folklorystycznego Suboru Chemlon z Humennego na Słowacji.
  • Zorganizowanie w porozumieniu z Folklorystycznym Soborem Chemlon 4 wspólnych koncertów na Słowacji.
  • Zorganizowanie i udział w 3 koncertach w Polsce połączone z prezentacją strojów, muzyki i tańców Polskich i Słowackich.
  • „My i Wy” w fotografii – wernisaż fotograficzny z dorobku zespołów,
  • Wydanie folderów promocyjnych.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030