Karpacki

Partnerstwo w małym projekcie

Każdy mały projekt musi być realizowany we współpracy co najmniej dwóch podmiotów, z których jeden pochodzi z Polski, a drugi ze Słowacji.

W małym projekcie obok wnioskodawcy i partnera zagranicznego może występować także partner krajowy. 

Pamiętaj, że ani wnioskodawcą ani partnerem w projekcie nie może zostać:

  • jednostka samorządu terytorialnego  lub podmiot przez nią kontrolowany lub od niej zależny, który posiada akt prawny powodujący nieuprawnione różnicowanie, wykluczanie lub ograniczanie ze względu na jakiekolwiek przesłanki, tj.: płeć, rasę, pochodzenie etniczne, religię, światopogląd, niepełnosprawność, wiek, orientację seksualną. Dotyczy to również całego etapu realizacji projektu oraz okresu trwałości projektu, o którym mowa w art. 65 rozporządzenia ogólnego.
  • Podmiot, który jest na unijnych lub krajowych listach sankcyjnych w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie lub podmiot, który jest związany z osobami lub podmiotami figurującymi na tych listach.

potwierdzeniem partnerstwa zagranicznego/krajowego zawartego w ramach projektu jest tzw. deklaracja współpracy stanowiąca załącznik do wniosku o dofinansowanie.

Wnioskodawca/beneficjent  bierze na siebie odpowiedzialność za przygotowanie i realizację małego projektu. Partnerzy pełnią rolę wspierającą oraz odpowiadają za swoją część projektu. Partnerzy (zagraniczny/krajowy) mogą, ale nie muszą dysponować budżetem.

Przed podpisaniem umowy o dofinansowanie małego projektu, Wnioskodawca ma obowiązek zawarcia umowy partnerskiej według przygotowanego przez nas wzoru stanowiącego załącznik nr 7do Podręcznika jedynie  z partnerami uczestniczącymi finansowo w projekcie. W umowie tej określa on wraz ze swoim partnerem/partnerami uczestniczącymi finansowo w projekcie prawa i obowiązki związane z realizacją projektu. Podstawowe obowiązki partnerów poznasz poniżej.

Twoja współpraca z partnerem zagranicznym będzie oceniana na podstawie informacji zawartych we wniosku o dofinansowanie małego projektu pod kątem tzw. kryteriów współpracy, do których należą: 

  • wspólne przygotowanie,
  • wspólna realizacja
  • wspólny personel lub wspólne finansowanie

Partnerzy obowiązkowo wspólnie przygotowują i wspólnie realizują projekt. Z pozostałych dwóch zasad partnerzy projektu muszą zastosować przynajmniej jedną.

 

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030